Osmani: Thaçi para se t’i marrë kompetencat e kryeministrit, duhet të sqarojë pozicionin e tij për korrigjim kufijsh

Opoja.net Opoja.net Lajme

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, para gazetarëvce, menjëherë pas mbledhjes së kryesisë ka thënë se para se presidenti i vendit, Hsashim Thaçi, para se të donte të merrte kompetencat e Qeverisë dhe kryeministrit, duhet ta sqarojë dhe njëherë pozicionin e tij karshi ndarjes apo korrigjimit të kufirit të Kosovës, raporton IndeksOnline.

“Në vend se të dojë të marrë kompetencat e Qeverisë, presidenti i vendit duhet të përcaktohet njëherë e mirë për gjërat substanciale, që i garanton qytetarët e e Kosovës se ka hequr dorë nga ideja e tij dhe Vuçiqit për korrigjim kufijsh, sepse herën e fundit në uebfaqen e poresidentit, kemi parë që ende e ka opedin e tij në lidhje me atë se presidentët dhe kryeministrat mund të ndërrohen, por se korrgjimi i kufijve duhet të ndodhë”, ka thënë Osmani para gazetarëve.

Ajo ka folur edhe për të ardhmen e saj politike, pas përplasjeve me partinë e saj, LDK-në, duke theksuar kështu se atë e përcaktojnë qytetarët e Kosovës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-