Opoja.net

Pa distancë sociale, qytetarët prizrenas shëtisin nëpër rrugët e sheshet e qytetit

Si çdo herë edhe këtë vit, qytetarët në Prizren po vazhdojnë t’a respektojnë traditën e shëtitjes në orët e mbrëmjes pavarësishtë situatës së krijuar nga Pandemia si dhe masave kufizuese.

Gjatë natës së mbrëmshme në qendren e qytetit të Prizrenit, pikërishtë në “Sheshin e Lidhjes” shihet grumbull i madh i qytetarëve të cilët po lëvizin duke mos respektuar as dhe distancën e rekomanduar nga IKSHPK-ja, raporton TV Prizreni.

89
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?


Pavarësisht masave anti-Covid, në mbrëmjen e sotme qytetarë të shumtë janë grumbulluar në sheshin kryesor të qytetit të Prizrenit.

Gjithashtu nga ora 22:00 e deri në 5:00 të mëngjesit janë në fuqi masat kufizuese ku qytetarëve iu ndalohet lëvizja.

Pa distancë sociale, qytetarët prizrenas shëtisin nëpër rrugët e sheshet e qytetit

Bankat në Kosovë po i marrin gjysmën e shtesave të fëmijëve

Opoja.net

Osmani – presidentit të Finlandës: Serbia vazhdon të jetë kërcënim për stabilitetin rajonal

Opoja.net

Kurti-QUINT-it: Ose do t’i mbajmë targat të dyja shtetet, ose do t’i heqim

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto