Pa distancë sociale, qytetarët prizrenas shëtisin nëpër rrugët e sheshet e qytetit

Opoja.net Opoja.net Kosova

Si çdo herë edhe këtë vit, qytetarët në Prizren po vazhdojnë t’a respektojnë traditën e shëtitjes në orët e mbrëmjes pavarësishtë situatës së krijuar nga Pandemia si dhe masave kufizuese.

Gjatë natës së mbrëmshme në qendren e qytetit të Prizrenit, pikërishtë në “Sheshin e Lidhjes” shihet grumbull i madh i qytetarëve të cilët po lëvizin duke mos respektuar as dhe distancën e rekomanduar nga IKSHPK-ja, raporton TV Prizreni.


Pavarësisht masave anti-Covid, në mbrëmjen e sotme qytetarë të shumtë janë grumbulluar në sheshin kryesor të qytetit të Prizrenit.

Gjithashtu nga ora 22:00 e deri në 5:00 të mëngjesit janë në fuqi masat kufizuese ku qytetarëve iu ndalohet lëvizja.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-