Pamje: Dy xhandarë serbë vëzhgojnë situatën në Bërnjak

Opoja.net Opoja.net Kosova

Xhandarmëria serbe janë parë sot teksa vëzhgojnë situatën në Bërnjak, pas vendosjes së reciprocitetit me targa nga ana e institucioneve të Kosovës.

Në një video shihen dy pjesëtarë të xhandarmerisë serbe shihen derisa vëzhgojnë me dylbi nga territori i Serbisë.

Përndryshe, me marrëveshje të Brukselit, në situatë të jashtëzakonshme, xhandarmëria serbe ka të drejtë të hyjë 1 kilometër e gjysmë në territorin e Kosovës, ashtu siç kanë të drejtë edhe institucionet tona të sigurisë të hyjnë në territorin e Serbisë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-