Pamje të një elefanti të uritur duke shëtitur në një hotel

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Pamja e jashtëzakonshme u filmua nga Ian Salisbury, 68-vjeçar, një udhëzues safari në Zambia, transmeton lajmi.net.

Elefanti endet nëpër hotel, duke ndaluar dhe shikuar një recepsionist në tryezën e përparme, përpara se të vazhdojë rrugën e tij.

Elefanti po shkonte drejt një peme për tu ushqyer. Pavarësisht nga një bollëk pemësh mango në zonë, elefantët shpesh bëjnë udhëtimin nëpër hotel në periudhën tetor deri në dhjetor në kërkim të një peme specifike.

Tre gjenerata të një familje të vetme elefantësh bëjnë udhëtimin vjetor.

Megjithëse ka një numër rrugësh për të arritur tek pemëtaria, ekziston një rrugë e veçantë që favorizon hapat e hyrjes dhe drejtpërdrejt në zonën pritëse të ndërtesës.

Elefantët padyshim kujtojnë nga viti në vit se disa pemë ofrojnë ushqim të bollshëm në periudha të caktuara. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-