Opoja.net

Pamje të rralla: UÇK-ja duke varrosur ushtarët serbë të vrarë në Koshare (VIDEO)

Pamje të rralla: UÇK-ja duke varrosur ushtarët serbë të vrarë në Koshare (VIDEO)

Dje janë bërë  22 vite nga beteja më e lavdishme e UÇK-së.

Beteja e Koshares e zhvilluar më 9 prill të vitit 1999 në kuadër të operacionit “Shigjeta”, është njëra ndër më të përgjakshmet dhe më heroiket e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e cila arriti të hap kufirin Kosovë-Shqipëri.

Nga pamjet e atëhershme bie në sy një gjest mjaft human i ushtarëve të UÇK-së, në krahasim me forcat serbe të cilët gjatë luftës jo vetëm që vranë civilë, por edhe i zhdukën trupat.

UÇK-ja në Koshare në atë kohë pasi vrau shumë ushtarë serbë, i varrosi ata.

Pse autostradat e Kosovës janë pa pagesë?

Opoja.net

Mërgimtarët kthehen në shtetet ku jetojnë, kolona vetëm në Merdare

Opoja.net

Ministria e Infrastrukturës kërkon që sonte të ketë kujdes të shtuar në trafik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net