Opoja.net

Para avionëve serbë, në Jarinje fluturoi një helikopter i KFOR-it

Situata në veri vazhdon të qëndrojë e njëjtë. Atje janë ende protestuesit serbë dhe Njësia Speciale e Policisë së Kosovës.

Pak më parë është raportuar se në Jarinje janë parë dy avionë nga Serbia duke iu afruar kufirit.

58
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Për këtë ka shkruar edhe televizoni serb, RTS.

Aty është raportuar se para avionëve, në zonën e njëjtë ka fluturuar edhe një helikopter i KFOR-it.

“Dy avionë të tipit “shqiponjë” fluturuan mbi Jarinje në dy qarqe, raporton korrespondenti i RTS. Gjysmë ore para avionit, një helikopter i KFOR -it fluturoi mbi zonën ku u vendosën forcat speciale të policisë dhe u mblodhën në protestë.”, raporton kjo medie.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto