Opoja.net

Parashikimi i motit për ditën e fundit të këtij viti

Parashikimi i motit për ditën e fundit të këtij viti

Mot i vranët e me intervale me diell do të mbajë gjatë ditës së fundit të këtij viti.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) parashikon reshje të shiut, e që reshje intensive do të jenë në Dukagjin.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin reshje shiu. Reshjet më intensive do të jenë në Dukagjin”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius.

Sot pritet të arrijnë në Kosovë 4 mijë e 680 vaksina Pfizer

Opoja.net

Mbi 100 mijë kosovarë punojnë pa kontrata, këto janë vendet e punës që “u shuan” në pandemi

Opoja.net

Gjendet kuleta me të holla në Prizren, kërkohet pronari i saj

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net