Opoja.net

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Kosova
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Sipas Institutit Hidrometereologjik të Kosovës, në dy ditët e ardhshme masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese.

Ndërsa, vranësirat herë-herë do të shoqërohen me fjolla bore (kryesisht ditën e shtune).

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius.

“Masat e ftohta të ajrit të ardhura nga pjesa veriore e kontinentit do të jenë të qëndrueshme edhe gjatë ditëve vijuese. Në fushat barike kemi rënie ashtu si dhe në ato termike. Kjo situatë e krijuar dhe e parashikuar meteorologjike do të kushtëzoj mot të vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat herë-herë do të shoqërohen me fjolla bore (kryesisht ditën e shtune). Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -9 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-6m/s”, është thënë nga ky Institut.

Ministri Reçica jep një lajm të mirë për përfituesit e skemave pensionale

Opoja.net

Shtatë të vdekur dhe 296 raste të reja me coronavirus për 24 orë në Kosovë

Merlinda Guraj

Plotësohet kërkesa e mësimdhënësve, qeveria ndan paga shtesë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net