Parashikimi i motit për nesër dhe tre ditët e ardhshme

Opoja.net Opoja.net Kosova

Mot i qëndrueshëm, me diell e vransira në fillim të javës. Të enjten mundësi për reshje të dobëta shiu.

16.11 – Paradite më shumë vransira, e pasdite dhe në mbrëmje me kthjellime.
17.11 – Kryesisht me diell, e vransira kalimtare më vonë.
18.11 – Kryesisht me vransira. Pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje të dobëta lokale shiu.

19.11 – Kryesisht me vransira, pa të reshura, e gjatë ditës intervale me diell.
Temperaturat minimale luhaten nga 0C deri 4C, e maksimalet në një rënie graduale e luhaten ndërmjet 10C e 13C.
Ditëve të para do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja e juglindja 4-10m/s.

Shtypja atmosferike mbetet në vlera të rritura mbi normale.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-