Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se edhe sot në vendin tonë do të vijojë situatë e ngjashme meteorologjike, shkruan Gazeta Sinjali.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 34-36 gradë celsius.

Rajoni i Gjakovës dhe Prizrenit pritet të përballen me temperaturat më të larta.

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net