Parashikimi i motit për sot

Opoja.net Opoja.net Kosova

Sot do të mbajë mot i vranët dhe me reshje të dobëta shiu, raporton Gazeta Sinjali. 

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-17 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Meteorologët parashikojnë se do të fryjë erë e lehtë nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-