Parashikimi i motit, temperaturat do të arrijnë deri në 35 gradë Celsius

Opoja.net Opoja.net Kosova

Sot do të mbajë mot me diell, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 34-35 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-