Pas reshjeve të borës, të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme

Opoja.net Opoja.net Kosova

Rrugët kryesore në të gjithë vendin janë të kalueshme, pas intervenimit nga kompanitë për mirëmbajtje të rrugëve, si shkak i reshjeve të borës që ranë gjatë natës.

“Sipas informatave nga tereni nga menaxherët rajonal dhe te autoudhëve gjendja e rrugëve është e mirë”, kanë thënë nga Ministria e Infrastrukturës për Klankosova.tv.

Të gjitha rrugët janë të qarkullueshme, pos në viset malore ku nevojitet kujdes i shtuar.

“Edhe ne rrugët malore: Kullë, Bogë e Bajgorë rruget janë të hapura”, thuhet tutje në njoftim.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-