Opoja.net

Petulla me patate

Petulla me patate
3-4
Patate të madhësisë mesatare
1
Qepë
1
Vezë
¼
Lugë çaji sodë buke (opsionale)
Kripë për shije
Piper i zi
½
Gotë miell
  1. Fillimisht qëroni patatet dhe copëtoni. Thajeni niseshten e lëngshme të tepruar në fund të enës.
  2. Copëtoni qepën dhe hudhrën. Copëtoni imët majdanozin dhe kombinoni të gjithë përbërësit në një enë për përzierje.
  3. Nëse doni që petullat të jenë më të forta mos e përdorni sodën e bukës, përndryshe shtoni sodën e bukës ashtu që petullat të jenë më të fryera.
  4. Ngroheni në një tigan vajin dhe shtoni një lugë të mbushur me masë dhe jepni formën e dëshiruar.
  5. Skuqni në të dyja anët në mënyrë të barabartë e më pas vendoseni në një pjatë shërbimi. Shërbejeni të ngrohtë. Ju bëftë mirë!

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net