Pezullohet përkohësisht greva, nis qarkullimi i autobusëve në Kosovë

Opoja.net Opoja.net Kosova

Shoqatat e Transportit rrugor të udhëtarëve ka pezulluar përkohësisht grevën.

Kjo thuhet se është bërë në shenjë solidarizimi me qytetarët nga moti ftohtë.

Kryetari i kësaj shoqate Ruzhdi Kurtishaj theksoi se pezullimi i grevës dhe protestës nuk do të thotë që heqin dorë nga kërkesat e tyre, por siç tha ai ky vendim ka ardhur për shkak të motit të ligë.

Kjo shoqatë ka paralajmëruar bisedime me Qeverinë e re.

Ndryshe, transporti ndërurban dhe ai periferik urban janë futur në grevë nga të gjitha rajonet e Kosovës.

Greva u bë pas moszbatimit të marrëveshjes nga Qeveria për subvencionimin e këtij sektori.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-