Pire të fërguara me mish

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kuzhina
1kg
Patate
1
Lugë e madhe gjalpë
210 ml
Qumësht
3
Thelpinj hudhre
2
Vezë
1/2 kg
Mish pa eshtra
2
Lugë miell
Kripë

Qëroni patatet dhe zini në ujë em kripë. Kur të jenë zier thani dhe shtypni me pirun. Shtoni qumështin dhe gjalpind he ëprzini mirë. Shtoni hudhrën e coptuar kripë, vezët dhe miellin. Fërgojeni derisa të marrë një ngjyrë kafe.

Zini mishin dhe fërgojeni me erëza. Ju bëftë

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-