Opoja.net

Pire të fërguara me mish

Pire të fërguara me mish
1kg
Patate
1
Lugë e madhe gjalpë
210 ml
Qumësht
3
Thelpinj hudhre
2
Vezë
1/2 kg
Mish pa eshtra
2
Lugë miell
Kripë

Qëroni patatet dhe zini në ujë em kripë. Kur të jenë zier thani dhe shtypni me pirun. Shtoni qumështin dhe gjalpind he ëprzini mirë. Shtoni hudhrën e coptuar kripë, vezët dhe miellin. Fërgojeni derisa të marrë një ngjyrë kafe.

Zini mishin dhe fërgojeni me erëza. Ju bëftë

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net