Opoja.net

Pite me mish

Kuzhina
Pite me mish
½ kg
Miell (tip 500)
300 ml
Ujë
Kripë
500 g
Mish të bluar
500 g
Qepë
Vegetë, piper të zi, kripë
150 ml
Vaj

Miellin e vendosim në tavolinën e punës. Ia hapim një vrimë në mes, në të cilën e shtojmë ujin e përzier me kripë. E përziejmë deri sa të kemi masë të fortë brumi. E ngjeshim për 10 minuta. Pasi të kemi fituar brumin e dëshiruar, e mbulojmë me një pecetë të pastër dhe e lëmë të rrijë për rreth 30 minuta.

Grijmë të gjitha qepët. Ndërkohë një tigan të thellë e vendosim të ngrohet vaji. Fillimisht i shtojmë qepët derisa të skuqen paksa. Sipër e shtojmë tërë mishin e bluar, me vegetë, piper të zi dhe kripë. I përziejmë derisa të mos mbetet aspak mish i papjekur.

E lëshojmë furrën në 180 gradë C.

Pasi brumi të ketë pushuar, fillojmë t’i hapim petët. Tavolinën e punës e spërkasim me pak miell dhe tavën për pjekje e lyejmë me pak vaj.

I ndajmë kuleqët nga brumi, afërsisht katër për petën e poshtme dhe katër për të sipërmen. Kur t’i shtrijmë katër petët për poshtë, një nga një i vendosim në tavë, dhe ndërmjet vetes i lyejmë me vaj. Ia shtojmë tërë mishin, dhe më pas i hollojmë edhe petët për mbulim dhe veprojmë njejtë sikur me petët për bazën.

E pjekim për rreth 40 minuta apo sa të ketë marrë ngjyrë të artë.

Tavë pule me një pjatë anësore sipas zgjedhjes suaj

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me portokall dhe vaj ulliri

Merlinda Guraj

Përfitimet shëndetësore nga buka e misrit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net