Policia e Kosovës kontrollim të shtuar në teren për respektim të ligjit anti-Covid

Opoja.net Opoja.net Kosova

Policia e Kosovës vazhdon t’i kryejë me përgjegjësi detyrat e vëna nga institucionet.

Këtë e ka konfirmuar vetë Policia përmes një komunikate për publikun në faqen zyrtare të rrjetit social “Facebook”.

“Kontrollim i shtuar në teren në zbatim të ligjit anti-Covid”, ka shkruar ndër të tjera Policia e Kosovës.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

Prishtinë, më 9 prill 2021

Policia e Kosovës është në krye të realizimit të detyrave e obligimeve që ka karshi ruajtjes së rendit dhe qetësisë publike dhe jetës së qytetarëve.

Patrullat policore edhe sot, diku vetëm e diku me zyrtarë nga institucionet përkatëse, janë në teren në zbatim të vendimeve të institucioneve dhe ligjit Anti Covid 19.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-