Opoja.net

Policia shpërndanë mbi 150 persona nga dasma, arreston kryefamiljarin

Kronika
Policia shpërndanë mbi 150 persona nga dasma, arreston kryefamiljarin

Policia e Kosovës ka intervenuar në një dasmë e cila u mbajt sonte në një ambient privat në Gjakovë, ku ka arritur të shpërndajë dasmorët, ndërsa ka arrestuar kryefamiljarin, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka deklaruar për Gazetën Sinjali zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës, Lumni Graishta, i cili njoftoi se Policia dhe Inspektorët janë në vendngjarje dhe po shqiptojnë gjoba.

“Njësitet e policisë kanë arritur në vendin e ngjarjes, ku po mbahej një aheng familjar në Gjakovë. Ahengu ishte i organizuar në ambiente po ashtu familjare, me pjesëmarrje të rreth 150-170 persona. Njësitet kanë reaguar dhe janë duke i shpërndarë dasmorët, ndërsa pronari i dasmës është arrestuar, me urdhër të prokurorit i njëjti ndalohet për 48 orë. Inspektorët së bashku me policinë po ashtu janë vend të ngjarjes dhe janë duke shqiptuar gjoba”, ka thënë Graishta.

Më tej, ai shtoi se përveç shqiptimit të gjobave nga Inspektorët, kundër kryefamiljarit është inicuar edhe procedurë penale për ”Mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë”.

Loading...

Mos i humb

Gjykata në Dragash e dënon me 200 euro gjobë të akuzuarin për sulm

Opoja.net

Mungon përfaqësuesi i Komunës së Dragashit, shtyhet seanca për vërtetim të pronësisë

Opoja.net

Arrestohet hajni i lopës në Restelicë të Dragashit

Opoja.net

Rifillon shqyrtimi ndajë deputetit Adem Hoxha, i akuzuar për sulm dhe kanosje

Opoja.net

Dënohet me gjobë i akuzuari që pranoi fajësinë për përdorim të paautorizuar të narkotikëve

Opoja.net

Babai mbyt aksidentalisht fëmijën me traktor

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net