Presidentja Osmani: Data e zgjedhjeve mbetet 17 tetori

Opoja.net Opoja.net Kosova

Presidentja e vendit Vjosa Osmani, pas konsultimit me partitë politike tha se data e zgjedhjeve mbetet ajo që ka qenë dhe se ato do të mbahen siç kanë qenë të planifikuara.

Ajo u shpreh se këtë takim e thirri pas

Këtë stendat e kam ndjekur.

Në momentin që kam marrë rekomandimin kam kërkuar që të i takoj të gjithë akterët e partive.

Me qenë se nuk ka pasur pajtim në mes të partive në pushtet dhe partive opozitare nuk ka bazë të mjaftueshme për shterjen e zgjedhjeve.

Data e zgjedhjeve mbetet ajo që ka qenë në mungesë të një pajtimi .

U dakorduam me shumicën e partive, nese ka eskalim te gjendjes epidemiologjike, do te ulemi serish dhe ta diskutojme daten e zgjedhjeve

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

Fjalë kyqe:
- Reklama-
- Reklama-