Presidentja Osmani: FSK është e gatshme të mbrojë sovranitetin e Kosovës

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

FSK është e gatshme të mbrojë integritetin territorial dhe sovranitetin e Republikës, ka deklaruar presidentja Osmani, para ushtarëve të FSK-së, në Istog.

Presidentja tha se synimi strategjik është anëtarësimi në NATO për t’i treguar botës se FSK është e gatshme në shërbim të paqes dhe sigurisë globale.

Osmani shtoi se forcimi i kapaciteteve mbrojtëse është domosdoshmëri dhe sot më shumë se kurrë sipas saj duhet vigjilencë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-