Presidentja Osmani pret në takim kryeministrin Rama

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur takimin me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Nga ky takim mediat u lejuan të marrin vetëm pamje.

Pas presidentes, Rama do të takojë edhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca. Ndërsa, në pritje të konfirmimit mbetet ende takimi me kryeministrin Albin Kurti.

Kjo vizitë e Ramës në Kosovë është në kuadër të turit dy-ditor në pesë vendet e Ballkanit Perëndimor, të cilin e nisi sot.

Kreu i qeverisë shqiptare do të zhvillojë takime me krerët e shteteve përkatëse në kuadër të Procesit të Berlinit dhe rolit që do të ketë nisma “Open Balkan” në këtë proces./Telegrafi/

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-