Pritje të gjata për mërgimtarët në disa pika kufitare

Opoja.net Opoja.net Kosova

Kolona të gjata janë krijuar në disa pika kufitare, ku qytetarët po presin deri në 3 orë për të kaluar kufirin, raporton Gazeta Sinjali.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar se në pikën kufitare te Dheu i Bardhë pritjet janë deri në 35 minuta, ndërkaq në Merdare 20 deri 30 minuta.

Kolona të gjata janë krijuar edhe në Vërmicë, Hanë të Elezit dhe në Qafë të Morinës.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-