Prizren: Plagoset mysafiri në dasmë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Rreth orës 10:30 minuta, një mysafir, në një aheng familjar në fshatin Shkozë e Prizrenit është plagosur lehtë nga në fragment i predhës se armës së zjarrit, shkruan PrizrenPress, përcjell Opoja.net

I plagosuri ka kërkuar trajtim mjekësor në Urgjencën e Spitalit Rajonal në Prizren. Më pas i dyshuari i këtij rasti është vetë dorëzuar në polici dhe i ka sqaruar rrethanat e rastit.

Është sekuestruar një pistoletë e llojit “Sing Sauer” 9X19mm. Me 46 fishekë.

Hetues policorë dhe krim teknikët kanë dalë në vendin e ngjarjes për të kryer hetime.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren apelon të qytetarët që të tregojnë vetëpërmbajtje në përdorimin e armëve në ahengje familjare, në të kundërtën do të përballen me pasoja që i parasheh ligji.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-