Pse muslimanët flasin shumë për ëndrrat?

Linda Guraj Linda Guraj Artikuj

Bota muslimane është botë që fle, andaj është shumë e lidhur me ëndrrat dhe flet për to.
Bota muslimane ndjehet e trishtuar, në vështirësi dhe e pafuqishme për tu përballur me realitetin. Duket e paaftë për të filluar projektin e ringjalljes, zhvillimit dhe reformimit. Mu për këtë shkak ajo ik tek ëndrrat dhe lidhet me interpretimin e tyre.(Selman el-Auda)

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-