Opoja.net

Publikohet bilanci i fundit rreth COVID-19 në Kosovë

Kosova
Publikohet bilanci i fundit rreth COVID-19 në Kosovë

persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit, shkruan Gazeta Sinjali.

Rastet e vdekjes janë nga komunat: Mitrovicë 1 rast (86 vjeç), Prishtinë 1 rast (44 vjeç), Prizren 1 rast (72 vjeç), Rahovec 1 rast (70 vjeç), Vushtrri 1 rast (76 vjeç).

Sipas raportit të publikuar të premten nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë së Kosovës, bëhet e ditur se janë regjistruar edhe 321.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 564 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 45.000 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.896.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 96 raste, Prizren 34 raste, Pejë 22 raste, Gjilan 18 raste, Fushë-Kosovë 17 raste, Vushtrri 17 raste, Mitrovicë 14 raste, Podujevë 14 raste, Deçan 11 raste, Ferizaj 11 raste, Lipjan 11 raste, Skenderaj 10 raste, Suharekë 9 raste, Malishevë 7 raste, Drenas 5 raste, Istog 5 raste, Gjakovë 3 raste, Viti 3 raste, Kamenicë 2 raste, Kllokot 2 raste, Obiliq 2 raste, Rahovec 2 raste, Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik, Kaçanik, Klinë dhe Novobërdë.

Moti këtë javë, vranët, shi dhe borë

Merlinda Guraj

Ekspertët e ekonomisë: Mbi 60 mijë punëtorë mbeten pa punë e mijëra biznese u mbyllen, s’ka rimëkëmbje me skema sociale

Merlinda Guraj

ISHPK: Brengosëse rritja numrit të infektuarve me COVID-19, respektoni masat mbrojtëse!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net