Pulë dhe patate të pjekura

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kuzhina
1 kg
Kofshë pule pa lëkurë e pa kocka
4
Patate
2
Gota karrota
½
Gotë salcë
¼
Gotë djath parmesan
Vaj ulliri
  1. Merrni patatet, lani mirë dhe qëroni. Prisni në copa jo shumë të vogla.
  2. Lani dhe coptoni karrotat.
  3. Merrni një tepsi të madhe për pjekje, vendosni kofshët e pulës, patatet, dhe karrotat.
  4. Spërkatni ato me vaj ulliri dhe përzini.
  5. Shtoni salcën dhe me djathin parmezan.
  6. Pjekni për 1 orë në temperaturë 200 gradë C.
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-