Opoja.net

Qeni dalmat lind 18 qenushë

Kuriozitete
Qeni dalmat lind 18 qenushë

Dalmati tre-vjeçar, lindi 18 qenushë, pas një dite rraskapitëse, transmeton lajmi.net.

Gjiganti lindi 10 djem dhe 8 vajza, i cili llogaritet si një numër mjaft i madh por jo aq sa i filmit të animuar “101 Dalmatët”.

Pronarja tha se pas 15 qenushëve mendova që do të ndalonte sepse dukej që është shtrirë dhe është gati të pushoj. Por, më pas erdhi një tjetër, dhe dy të tjerë pas tij. Ishte e mahnitshme.

Ajo tha se disa flenë në dhomën e ndejës disa të tjerë në një qosh të shtëpisë. Gjithashtu ajo ka vendosur të mbajë vetëm një qenush kurse të tjerët do të gjejnë shtëpi të re.

Me sa duket kë dalmat nuk e theu rekordin botëror për lindjen e qenushëve, sepse rekordin e mban në qen Australian që quhet Melody, që lindi 19 qenush vitin e kaluar. /Lajmi.net/

Loading...

Mos i humb

“Dëshpërim Kosova” – qytetari që po proteston kundër Qeverisë Hoti (VIDEO)

Opoja.net

Rrethi i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Rreth i Janjevës u nis për 45 ditë, nuk u përfundua as për tre vjet (VIDEO)

Opoja.net

Dogana: Kosovarët shpenzojnë 300 milionë euro në duhan brenda vitit

Opoja.net

Ndërpritet restaurimi i mullirit (VIDEO)

Opoja.net

Burgu i torturave bëhet muze unik në kryeqytet (VIDEO)

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net