Qeni dalmat lind 18 qenushë

Opoja.net Opoja.net Kuriozitete

Dalmati tre-vjeçar, lindi 18 qenushë, pas një dite rraskapitëse, transmeton lajmi.net.

Gjiganti lindi 10 djem dhe 8 vajza, i cili llogaritet si një numër mjaft i madh por jo aq sa i filmit të animuar “101 Dalmatët”.

Pronarja tha se pas 15 qenushëve mendova që do të ndalonte sepse dukej që është shtrirë dhe është gati të pushoj. Por, më pas erdhi një tjetër, dhe dy të tjerë pas tij. Ishte e mahnitshme.

Ajo tha se disa flenë në dhomën e ndejës disa të tjerë në një qosh të shtëpisë. Gjithashtu ajo ka vendosur të mbajë vetëm një qenush kurse të tjerët do të gjejnë shtëpi të re.

Me sa duket kë dalmat nuk e theu rekordin botëror për lindjen e qenushëve, sepse rekordin e mban në qen Australian që quhet Melody, që lindi 19 qenush vitin e kaluar. /Lajmi.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-