Opoja.net

Qervish

Qervish

Nevojitet:

150 g
Hudhër
1
Pulë
500 g
Miell misri
200 ml
Vaj
1lugë
Gjelle krip
Piper i kuq dhe i zi

Përgaditja:

Mishin e pulës e rreth 1 orë. Miellin e misrit e skuqim së bashku me vaj në një tigan. E përziejmë vazhdimisht që masa të mos ngjitet mes vete e as në tigan; pasi të jetë skuqur masa ia shtojmë hudhrën e grirë imët, piperin e kuq dhe të zi.

E përziejmë derisa të marrë shijen e hudhrës, rreth 7-8 minuta. Atëherë e përvlojmë me lëngun e mishit dhe e përzijmë vazhdimisht qe të mos bëhen kokrra. Qervishin e derdhim në një tavë dhe mbi e vendosim pulën. E fusim në furrë për tu rreshkur për rreth 20 minuta.

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net