Qeveria do të ndajë mjete në mbështetje për familjen e rreshterit të vrarë në veri

Opoja.net Opoja.net Kosova

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e së mërkurës do ndajë mjete për mbështetje të familjes së rreshterit të Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku i vrarë në krye të detyrës të dielën në veri.

Kjo është pika e dytë e rendin të mbledhjes së Qeverisë.

Qeveria do të ndajë mjete edhe “për zbutjen e ndikimit të menjëhershëm socio- ekonomik të krizës energjetike”.

Qeveria do të ndajë mjete edhe për kompensimin e dëmeve nga vërshimet në janar të këtij viti ku në disa komuna u shkaktuan dëme.

 

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-