Opoja.net

Rihapja e kufijve: Çfarë kushtesh duhet t’i plotësojë dikush për të hyrë në Kosovë?

Aktuale
Rihapja e kufijve: Çfarë kushtesh duhet t’i plotësojë dikush për të hyrë në Kosovë?

Kufijtë kosovarë u hapën.

Por, për të hyrë në Kosovë duhet plotësuar disa kushte.

Ata që mësyjnë në shtetin e ri evropian, duhet ti nënshtrohen disa kontrolleve, asaj mjekësore dhe policore për dhënien e informacioneve të detajuara.

Më pas qytetarët që nuk kanë rezultatin e testit për Covid-19 jo më te vjetër se 4 ditë do t’i nënshtrohen masës së vetizolimit, njofton Klan Kosova.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike do të mbikëqyrë vetëm rastet e dyshuara.

Loading...

Mos i humb

Edhe 75 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 38 pacientë të tjerë

G K

GJASHTË VIKTIMA DHE 182 RASTE TË REJA ME COVID-19, SHËROHEN 33 PACIENTË

G K

Pas Labit edhe kjo aktore nuk beson që ka virus!

G K

Vuçiq: Lavrov na dha informacione brengosëse, do të na bëjnë presion të madh për Kosovën, ka plane që s’na i kanë treguar

G K

Hoti bën të ditur masat e reja të Qeverisë ndaj Covid-19

G K

Ky është çmimi i orës që e mban në dorë Afrim Muqiqi

G K
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net