Rikthehen reshjet e shiut, moti për ditët e mbetura të kësaj jave

Opoja.net Opoja.net Kosova

Mot butë me vransra dhe dell pritet të mbajë nw vend gjatë dtëve të ardhshme. Të shtunën ka mundës për reshje lokale shu, raporton Express.

Dtëve në vjm parashhet të mbajë mot më butë, me temperatura maksmale që vende-vende kalojnë edhe vlerën prej 20C. Do të ketë vransra të ndryshueshme por edhe ntervale me dell gjatë dtës. Të premten pasdte me mundës për rga lokale shu në perëndm të vendt, e dtën e shtunë me gjasa për reshje lokale shu edhe në pjesë tjera të vendt.

Dtën e enjte clësa e ajrt mund të ketë një përmrësm në vlera të pranueshme, pas do të ketë qarkullm më të mrë ajror, që edhe shpërndanë ndotëst ajror. Nga dta e premte dhe e shtunë perudhat më të zgjatura të qetëssë, pra pa erë, mbajnë ndotëst pranë spërfaqes e ndeks kalon në vlera mesatare dhe të dobëta e herë herë edhe në shumë të dobëta.

4.11 – Mot butë, me vransra të ndryshueshme dhe ntervale me dell.

5.11 – Butë, me vransra dhe dell. Pasdte mundës për rga lokale shu në perëndm të vendt.

6.11 – Kryessht me vransra. Pasdte dhe në mbrëmje me rga lokale shu.

7.11 – Kryessht me vransra, dtën edhe ntervale me dell.

8.11 – Më shumë dell. Në mëngjes përgjatë ultësrave mundës për mjegull.

Temperaturat mnmale luhaten ndërmjet 8C e 10C, e maksmalet der të premten rrten në 20C, e dtën e shtunë zbresn në 15C, por më pas sërsh me një tendencë të rrtjes.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare kryessht nga juglndja 4-11m/s, e të shtunën edhe nga verlndja 3-8m/s.

Shtypja atmosferke në rrtje der dtën e shtunë, më pas me tendencë të rënes.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-