Rohde i ashpër: Absurde të ketë konfrontime të dhunshme për shkak të targave

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se është absurde që të vihet deri te konfrontimet për shkak të targave të veturave.

Përmes një postimi në Twitter, ai ka kërkuar vullnet politik për shtensionim dhe kompromise bazuar në marrëveshjet e Brukselit, raporton Klankosova.tv.

“Nevojitet vullnet urgjent politik për shtensionim dhe kompromise bazuar në marrëveshjet e Brukselit. Është absurde të rrezikohen konfrontimet e dhunshme për shkak të targave të veturave teksa po zhvillohet lufta brutale kundër Ukrainës nga Rusia me viktima tashmë të panumërta”, shkroi Rohde.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-