Opoja.net

Rreziku nga shtylla elektrike në fshatin Brrut të Dragashit

Aktuale Opoja
Rreziku nga shtylla elektrike në fshatin Brrut të Dragashit

Një shtyllë elektrike në fshatit Brrut të Komunës së Dragashit është thyerë dhe është në gjëndje jo stabile, shkruan Opoja.net.

Banorët e fshatit Brrut të Opojës kërkojnë ndërhyrjen e KEDS për zëvendësimin e shtyllave elektrike për shkak të dëmtimeve të tyre, e që paraqesin rrezik të vazhdueshëm për të gjithë banorët, në veçanti për fëmijët dhe  nxënësit e fshatit.

“Shtylla elektrike në fshatin Brrut të Dragashit që në qdo moment paraqet rrezik, është thyer edhe konzolla e varuar në tela shiq shihet në fotogarfi, duhet urgjentishtë të intervenohet” tha Behar Beshiri i cili ka dërguar fotografinë në Portalin “Opoja.net”

Loading...

Mos i humb

KEDS ndërton linjën nëntokësore për shpërndarje të energjisë në Dragash

Opoja.net

Nesër orët e para të mësimit në Dragash do të vetdisohen nxënësit rreth Coronavirusit

Opoja.net

Turistët nga Zvicra e Gjermania mahniten me Dragashin (Video)

Opoja.net

Ndotja e lumenjve, reagon inspektorati komunal

Opoja.net

Shukri Myrtezani nga Dragashi emërohet Drejtor në SHMLM ” Luciano Motroni” në Prizren

Opoja.net

Alarmuese ndotja e lumit në fshatin Bresanë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net