Opoja.net

Sallatë me mish pule

Përbërësit:

2 copa mish të bardhë pule
1 qepë e vogël
Kripë ose vegetë
200 ml ujë
50 ml majonezë
150 gram djathë
3 lugë susam
Majdanoz
300 gram pasta të ziera
4 – 5 kokrra pomodorini

100
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Përgatitja:

Në fillim grini qepët imët dhe sëbashku me mishin e bardhë të ndarë në copa ta vogla hidhini në një tenxhere me ujë e vaj dhe lërini të zjejnë në zjarr të ngadaltë derisa uji të avullojë. Zjeni gjithashtu edhe pastat.

Njëkohësisht fërgoni në tigan susamin, derisa të marrë ngjyrë të artë dhe lëreni të ftohet.

Pasi keni mbaruar këtë proçedurë, në një enë nxirrni mishin e bardhë, të kulluar nga qepa dhe vaji dhe aty shtoni majonezën, djathin e thërrmuar, susamin, majdanozin, pomodorinit e ndarë në dy pjesë dhe përzjeini mirë me njëra – tjetrën.

Kur ta shërbeni mund të shtoni edhe lëng limoni.

Speca të mbushur – Receta verore plot shije

Opoja.net

Akulloren më të bukur me çokollatë bëjeni vetë

Merlinda Guraj

Truk për gatimin e simiteve të shijshme: Si t’ia arrini ta bymeni përherë brumin

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto