Opoja.net

Shaban Shabani uron qytetarët për dhjetëvjetorin e pavarsisë

Të nderuar qytetarë! Në përvjetorin e dhjetë të pavarësisë së Kosovës ju uroj nga zemra këtë ditë të shënuar!
Rrugëtimi i shtetit tonë ishte i gjatë dhe i mundimshëm, por sot fatmirësisht ne jetojmë të lirë dhe të pavarur.
Në vitet e ardhshme mbetet qenësore që Kosova por gjithashtu edhe komuna jonë të vazhdojë rrugën e prosperitetit dhe zhvillimit të gjithanshëm. Besoj se do ia dalim së bashku. Gëzuar 10 vjet shtet!

Kurti në Paris: Kosova synon aspiratat demokratike dhe evropiane

Merlinda Guraj

Largohen kiosqet para Minares së “Xhamisë Arasta”

Merlinda Guraj

Ambasada amerikane i dorëzon Qeverisë së Kosovës raportin e studimit për Liqenin e Ujmanit i paraparë në Marrëveshjen e Washingtonit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net