Opoja.net

Si ta zbusni bukën bajat

Nuk jeni të detyruar ta hidhni bukën bajat – ndiqni këshillat tona dhe sërish kënaquni me fetat e bukës së butë

Ekzistojnë shumë mënyra si ta zbusni bukën bajat, transmeton Telegrafi.

296
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Mënyra e parë është zbutja në furrë.

Furrën nxeheni në 180 gradë, ndërkaq bukën mbështilleni me leckë të njomur.

Futeni bukën e mbështjellë në furrën e nxehur 5 – 10 minuta.

Bukën mund ta zbusni edhe në furrën e mikrovalës.

Spërkateni me ujë (mos i qitni shumë ujë bukës) dhe mbështilleni në peshqir letre.

Pastaj futeni në furrën e mikrovalës të aktivizuar në gradën më të lartë rreth 10 sekonda. /Telegrafi/

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto