Simiq pretendon se në protestë ishin mbi 10 mijë veta

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Nënkryetari i Listës, Igor Simiq, ka shkruar rreth protestës së sotme të mbajtur në Rudar të Zveçanit.

Ai pretendon se në këtë protestë kanë marrë pjesë mbi 10 mijë veta.

“Kë e bezdisin fotografitë e masës nga protesta madhështore në Rudar sot?”

“Kush nuk di të numërojë? Pak ndihmë, 1,2,3,4 prapë… 1,500… 2,500… 7,000… 10,0000+”.

Nga Policia e Kosovës, kanë lëshuar një raport zyrtar ku thuhet se në këtë protestë kanë marrë pjesë 1,500”.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-