Situatë e qetë në Bërnjak mëngjesin e sotëm

Opoja.net Opoja.net Kosova

Situata në pikën kufitare në Bërnjak mëngjesin e së martës raportohet të jetë e qetë.

Atje ka më pak protestues që po e kundërshtojnë masën e reciprocitetit.Edhe në këtë pikë ka pasur ndezje të zjarrit por që nuk ka pasur ndonjë incident.

Prandaj pika kufitare është jashtë funksionit pasi që përshkak të rrugës së bllokuar mbrëmë, nuk ka qarkullim.

Derisa deri më tani nuk është konfirmuar nëse do të ketë veprime për ti larguar kamionët e vendosur në rrugë për ta liruar qarkullimin dhe komunikacionin.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-