Sot parashihen temperatura të larta, nga nesër mot jostabil

Opoja.net Opoja.net Kosova

Në parashikimi e motit për këtë javë Instituti Hidrometerologjik i Kosovës (IHK) ka bërë të ditur sedo të mbajë mot i ndryshueshëm.

Pos ditës së hënë ku parashihen temperatura të larta, ditët tjera do të karakterizohen me mot jostabil i përcjellur me alternime vranësira të cilat do të shoqërohen me riga shiu dhe herë–herë edhe me shkarkime rrufesh.

Në fushat termike do të kemi rënie në të dy vlerat ekstreme për 4-6 gradë Celsius.

Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-34 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja m e shpejtësi 1-8m/s.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-