Opoja.net

Speca turshi me gjizë

Speca turshi me gjizë
3.5 kg
Speca (somborka) turshi
6 kg
Gjizë të kriposur
Speca të djegës (sipas dëshirës)

Fillimisht i pastrojmë tërë specat, duke ua hequr bishtat dhe farat. Secilin nga specat e mbushim me gjizë dhe i rendisim duke i paluar nëpër kavanozët e përzgjedhur.

Veprojmë njejtë derisa t’i harxhojmë gjithë specat dhe gjizën. Në fund të secilit kavanjoz hedhim gjalpë të shkrirë.

I lëmë të pushojnë për 2-3 javë para se t’i hamë.

Bukë me gjalpë: E butë dhe shumë e shijshme – qëndron e freskët për tri ditë

Merlinda Guraj

Makarona me proshutë dhe ajkë kosi të mbushur me salcë kërpudhash

Merlinda Guraj

Ëmbëlsirë me tre veprime: Çokollatë e cila nuk mund të refuzohet!

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net