Opoja.net

Strukturat paralele mbështesin kandidatin e LDK-së për kryetar të Dragashit

Lajme Opoja
Strukturat paralele mbështesin kandidatin e LDK-së për kryetar të Dragashit

Kandidati i LDK-së, Selim Kryeziu dhe ai i PDK-së, Shaban Shabani janë në garë për të marrë drejtimin e komunës së Dragashit dhe diferenca pas raundit të parë është vetëm 1%, shkruan Gazeta NewBorn.

Fati për të parin e Komunës më jugore të Kosovës (Dragashit) do të jetë në dorë të komunitetit goran.

Në një grup në Facebook të institucioneve paralele serbe në këtë vend (Opstina Gora) është kërkuar nga banorët e zonës së Gorës që në zgjedhjet e 19 nëntorit të votohet kandidati i LDK-së, Selim Kryeziu. “Goran, nëse keni vendosur të dilni në zgjedhje në rundin e dytë për kryetar të komunës, atëherë votoni kandidatin e LDK-së, Selim Kryeziu”, shkruhet në një postim në grup, përcjellë Gazeta NewBorn.

Kjo shpërndarje njëherit është pëlqyer edhe nga vetë kandidati i LDK-së, Selim Kryeziu. Kujtojmë se ky grup është hapur për peticionin kundër vendosjes së shtatores së Adem Jasharit në qendër të Dragashit, e i njejti tash po përdoret për ta përkrah kandidatin e LDK-së për Dragashin/Gazeta NewBorn/

Ministria e Infrastrukturës: Të gjitha rrugët janë të kalueshme, në disa prej tyre ka pasur intervenime

Merlinda Guraj

Sa paguhen kosovarët në Gjermani dhe Zvicër?

Merlinda Guraj

Krasniqi: Vetëm vaksinimi i përgjithshëm ndikon në menaxhim të pandemisë COVID-19

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net