Opoja.net

Sulm kibernetik në IKSHPK, keqpërdoret lista e personave të testuar për COVID-19

Sulm kibernetik në IKSHPK, keqpërdoret lista e personave të testuar për COVID-19

Një sulm kibernetik ka ndodhur në Qendrën Operative të Institutit Kombëtar të shëndetit Publik të Kosovës.

Burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se zyrtari i angazhuar në këtë Qendër ka raportuar se lista e personave të testuar në IKSHPK pa autorizim është shpërndarë nga e-maili zyrtar i Qendrës Operative në një e-mail adresë tjetër.

Siç merr vesh gazeta, rasti ka ndodhur të premten rreth orës 17:00.

Burimet e gazetës tregojnë se rasti është duke u hetur nga organet kompetente.

Zhduket një vajzë në Prizren

Opoja.net

Fotografia e Adem Jasharit vendoset në majën më të lartë të Ballkanit

Opoja.net

9 të vdekur dhe 548 raste të reja me COVID-19

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net