Opoja.net

Sveçla: Kam qenë në Telekom, për dy arsye

Aktuale
Sveçla: Kam qenë në Telekom, për dy arsye

Ushtruesi i detyrës së ministrit në detyrë të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka mohuar se ai, Albin Kurti dhe Haki Abazi janë futur në të ashtuquajturën dhomë të përgjimeve në Telekomin e Kosovës.

Sveçka e ka quajtur banale deklaratën e presidentit Hashim Thaçi.

‘’Si është mundur që dikush disponon përgjimet në 20 vitet e fundit. A ekzistojnë këto përgjime në të vërtetë, sespe nëse ekzistojnë është një shkelje e rëndë. A ekzistojnë këto përgjime apo jo? Do të vije padia edhe për presidentin edhe për njerëzit që kanë thënë dicka të tillë. A jemi përgjuar ne në 20 vitet e fundit?’’, ka deklaruar Sveçla në KTV.

‘’Është qesharake të dekarosh dicka të tillë. Deklaratë banale. Si do të ishte e mundshme që 3 ditë radhazi të shkojmë atje. Ne kemi mbrojtje te afërt. Të zëmë që jemi njerëz të kqinj, por a jemi budallenj?”


‘’’E vërtetë që kam qenë në Telekom me kërkesën e kryeshefes së Telekomit për dy arsye: Për krimet e raportuara ekonomike të cilat i kemi adresuar aty ku duhet, dhe probleme me kabllot nëntokësore’’.

Unë kam qenë edhe në dalje të Prishtinës, ku janë veturat në pllac së bashku me drejtorin e Policisë dhe zyrtarë të tjerë për të parë që veturat e konfiskuara të ipen në përdorim të policisë.

Loading...

Mos i humb

Edhe 75 raste të reja me koronavirus në Kosovë — shërohen 38 pacientë të tjerë

G K

GJASHTË VIKTIMA DHE 182 RASTE TË REJA ME COVID-19, SHËROHEN 33 PACIENTË

G K

Pas Labit edhe kjo aktore nuk beson që ka virus!

G K

Vuçiq: Lavrov na dha informacione brengosëse, do të na bëjnë presion të madh për Kosovën, ka plane që s’na i kanë treguar

G K

Hoti bën të ditur masat e reja të Qeverisë ndaj Covid-19

G K

Ky është çmimi i orës që e mban në dorë Afrim Muqiqi

G K
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net