Opoja.net

Sveçla thotë se kufiri me Shqipërinë s’ishte mbyllur: Sulm “i budallëm”

Sveçla thotë se kufiri me Shqipërinë s’ishte mbyllur: Sulm “i budallëm”

Ish-ushtruesi i detyrës së ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka thënë se kufiri mes Kosovës dhe Serbisë nuk ishte i mbyllur kurrë gjatë Qeverisë Kurti.

“Në asnjë moment kufiri i Shqipërisë nuk ka qenë i mbyllur gjatë qeverisë Kurti. Në çdo pikë kufirare me të gjitha vendet kanë qenë të njëjtat kufizime në qarkullim, për shkak të pandemisë, por kurrë jo i mbyllur”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

Anëtari i VV’së ka thënë po ashtu se kufiri me Serbinë gjatë qeverisë Kurti secili automjet e kamion kishte dokumentacion me emërtimin zyrtar Republika e Kosovës.

“Pikërisht gjatë qeverisjes sonë u arrit që secili automjet e kamion që vinte nga Serbia të kishte dokumentacionin me emërtimin zyrtar “Republika e Kosovës”, gjë që e ka mëzitur shumë Vuçiqin prandaj i angazhoi shërbëtorët për ta rikthyer situatën aty ku ishte para qeverisë Kurti”, ka thënë ai.

Moti për këtë javë, diell, vranësira dhe reshje shiu

Merlinda Guraj

Sot pritet të mbërrijnë dozat e vaksinës ‘Pfizer’ në Shqipëri

Merlinda Guraj

Java e ardhshme në Kosovë, më ngrohtë dhe me pak reshje

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net