Opoja.net

Tavë perimesh me vezë

Kuzhina
Tavë perimesh me vezë
100 gr
brokolli
100 gr
lulelakër
100 gr
kërpudha
1 gotë
shparg
100 gr
kaqkavall
150 ml
qumësht
6
ve
vaj
kripë
piper
  1. Lani perimet mirë. Prisni brokollin dhe lulelakrën në copa.
  2. Spërkateni një tavë me vaj dhe vendosni perimet dhe kërpudhat në të që të fërgohen.
  3. Rrahni së bashku vezët me qumësht, kripë dhe piper.
  4. Derdhni këtë masë mbi perimet.
  5. Spërkateni tavën me kaqkavall të grirë dhe pjekeni për 40 minuta në 180 gradë.
  6. Lejoni të ftohet para se ta servoni. Ju bëftë mirë!

Bukë e shijshme me patate, kanellë dhe kakao

Merlinda Guraj

Mafinë çokollate me bademe dhe portokall

Merlinda Guraj

Si të përgatisni omëletë të përsosur: Sekreti qëndron te përbërësit

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net