Opoja.net

Tenton të korruptojë policin, shoqërohet në Polici

Një person është shoqëruar në Polici pasi kishte tentuar ta korruptojë një polic me 20 euro për të mos i shqiptuar gjobë.

Përmes një komunikate për media Policia bën të ditur se rreth orës 21:40 minuta në hyrje-dalje të autostradës në Veri, në një pikë kontrolli, për shkak të tejkalimit të shpejtësisë është ndaluar një automjet me targa të Shqipërisë, transmeton Koha.net.

103
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

“Gjatë proceduarve të kontrollimit të dokumenteve, shoferi i kishte ofruar një bankënotë prej 20 eurove në formë ryshfeti për mos shqiptimin e gjobës. Shoferi i dyshuar është shoqëruar për në stacion policor për inicimin e rastit dhe paratë e ofruara janë sekuestruar në cilësi të provës materiale”, thotë pk.

Lidhur me rastin prokurori i shtetit ka urdhëruar që të dyshuarit t’i sekuestrohet dokumenti i udhëtimit me qëllim që i njëjti të paraqitet në prokurori për procedura të më tejme.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto