Opoja.net

Tenton të paguajë me 500 euro false në “Viva Fresh Store”, zbulohet nga menaxherja

Një grua ka tentuar që të paguajë disa artikuj me para të falsifikuara, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas raportit 24-orësh të policisë, konsumatorja ka dashur që të paguajë me 500 euro të falsifikuara.

Gazeta Sinjali mëson se rasti ka ndodhur në supermarketin “Viva Fresh Store” që gjendet në rrugën “Nënë Tereza” në Prishtinë.

Se paratë janë të falsifikuara, Sinjali mëson se e ka zbuluar menaxherja e supermarketit, e cila e ka njoftuar edhe policinë.

Kjo kartëmonedhë është sekuestruar nga njësiti i hetimeve.

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net