Tentuan të kalonin kufirin për në Kosovë ilegalisht, arrestohen 4 persona

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kronika

Gjatë mëngjesit të djeshëm në fshatin Kërstec, Dragash janë arrestuar katër të dyshuar.

Në raportin policor thuhet se ishin tre meshkuj dhe një grua, të gjithë shtetas të Shqipërisë, të cilët ilegalisht tentuan të kalonin kufirin Shqipëri-Kosovë.

Të njëjti janë marrë në intervistë dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në pikën më të afërt të kufirit për në shtetin e tyre.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-