Torte me arra

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kuzhina
170 gr
çokollatë me qumësht e copëtuar
170 gr
çokollatë e zezë e copëtuar
½
Gotë qumësht i ëmbël i kondenzuar
2
Lugë gjelle ujë
1
Gotë arra të pjekura (shqeme, arra, lajthi, arra amerikane etj.)

Në fillim merrni një enë dhe shtrojeni një letër pergamene. Lëreni letrën që të teprojë në të dyja anët. Lyeni më gjalpë të dyja anët. Lëreni anash. Në një enë dypjesëshe për vlim ose furrë mikrovale shkrijeni gjalpën, ujin dhe qumështin e kondensuar, përizeni derisa të zbutet. Hiqeni enën nga ena e dyfishtë për vlim dhe hidhni arrat për t’i përzier. Shtrijeni në enë masen duke e shpërndarë me një lugë dhe mbledhni letrën pergamene për ta mbuluar krem karamelin. Lëreni masën të ftohet në enë. Pasi të ftohet prisni në kube.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-